Müşteri Adayı Yaratmak

market

Yerel veya Ulusal Zincirlerde Markanızı Tanıtın, Kendinize Yeni Müşteri Adayları Yaratın!

Alternatif mecralarda marka veya ürün tanıtımı yapmak, yeni müşteri adayı yaratmak için etkili yollardan biridir. Marka/ürün tanıtımları veya kampanyaları alışık olunan ortamlar haricinde bir yerde görmek daha fazla ilgi çekmeye ve marka algısını yükseltmeye neden olur.

Zincir Mağazaların günlük müşteri trafiği oldukça yüksek olup Ulusal Zincirler büyüklükleri, Yerel Zincirler yerel ilişkileri ile günde milyonlarca kişiyi ağırlıyor. Milyonların arasından yeni müşterilere ulaşmak, OTS Müşteri Adayı Yaratma Platformu ile mümkün.

Müşteri Adayı Yaratma Platformu Nasıl Çalışır?

Bu bilgilerin toplanması için öncelikle Marka/Ürünün tanıtım, kampanya veya bilgilendirmesi uygun reklam malzemeleri hazırlanır. Poster, Föy, değişik pazarlama malzemeleri. Böylece müşteri mağaza içinde kasaya yönlendirilir. Bu yönlendirme zincir mağaza içine yerleştirilen bir görsel ile olabileceği gibi sosyal mecralarda duyuru şeklinde bile desteklenebilir.

Kasaya bilgi almak için gelen potansiyel müşteri iletişim bilgisi sadece Zincir Mağazada standart olarak bulunan yazarkasa üzerinden OTS aracılığı ile alınır.

Potansiyel müşteri Bilgisi bu aşamadan sonra, müşteriye 2 yöntem ile rapor halinde iletilir.

İletişim Bilgileri İçeriğinin Gönderimi: Kampanya veya ürün satışı ile ilgilenen müşterinin iletişim bilgisi, Zincir Mağaza Markası, Bölgesi, Şehri, Hangi Mağazadan talep geldiği, Tarih, Saat bilgilerini içeren günlük dosya email ile Markaya iletilir. Marka isterse bu bilgileri, ftp alanlarına alabilir ve-veya web servis ile bir başka siteme entegre edebilir.

Zengin İçerikli Pazarlama Bilgilerinin Gönderimi: Potansiyel müşteri iletişim bilgilerine ek olarak istenecek bilgiler, OTS sistemine bağlı çalışan IVR ve SMS sistemleri ile ilave bilgiler toplanabilir. İster anında ister belirlenen bir saatte yazarkasada iletişim bilgisi verilen numaraya sesli bir robot arama (IVR) veya SMS gönderilerek, ad-soyad, adres, doğum yeri gibi Markanın ihtiyacı olan daha ayrıntılı bilgiler alınır ve firmaya yukarıdaki yöntemler ile raporlanır.

Her iki yöntem ile müşteri potansiyellerinin bilgileri alarak bu kişiler ile Marka iletişim kurabilir, tanıtımı yapabilir ve satış fırsatları yaratabilir.

Bu sayede Müşteri Adayı Yaratma platformu ile;

  • Marka/Ürünün tanıtım, kampanya veya bilgilendirmesini farklı mecralar üzerinden yapma fırsatı yakalarsınız.
  • Farklı mecralarda görünen markanız ile dikkat çeker ve yeni müşteri adayları yaratırsınız.
  • Müşteri adaylarınızın bilgilerini kolayca toplayarak dilediğiniz gibi iletişim kurabilirsiniz.
  • Yeni müşteri adayları ile potansiyel satış fırsatları yakalar ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

OTS ile Müşteri Adayı Yaratma platformuna sahip Zincir Mağaza listesini görüntülemek için tıklayınız.

Ürünümüz ile ilgileniyor musunuz? Bir sorunuz mu var?

Scroll Up