Telekom Bakiye Yüklemeleri

sanaltl-yukleme

Türkiye’nin 81 şehrinde, tüm ilçe ve köylerde yer alan Perakende Zincir Mağazalarında, operatör müşterileri GSM veya sabit Operatörlerin Sanal TL ve data paketi satışlarını gerçekleştirebilirler.

Yazarkasadan doğrudan yapılan bu işlemler için başka bir cihaz veya IT yatırımına gerek yoktur. OTS sayesinde Mağaza satış rutinlerine uygun yüklenen Sanal TL veya data için ilgili Operatör ile mutabakat süreçlerini de bu modül otomatik sağlar.

Biotekno OTS Platformu ile Sanal TL satışına hemen başlanabilir.

Sadece ZİNCİR ile ilgili Operatör arasında ticari anlaşma yapıp ZİNCİR tarafında muhasebe sistemine TL küpür miktarı için bir barkod tanımlamak yeterlidir.

Her yeni operatör, için ekstra sistem değiştirilmez. Operatörlerin her an yaptıkları yapısal değişikliklerden etkilenmez.

Her yeni operatör ilavesi için, ekstra yazılım geliştirme, onay, kurulum vb geliştirme yapmaya gerek yoktur.

Tüm yapı OTS tarafındaki yazılım ile yönetilir.

Alınan bilginin doğrulaması, değerlendirilmesi, sınıflandırılması, dış dünya ile ilişkilendirilmesi ( Operatörlerin TL Satışı, MVNO ürünleri satışı vb ), işlem kontrollerinin yapılması (hem anlık hem batch olarak), ve operasyon Mobiliva tarafından yapılır.

Bilgi fişlerinin tasarlanması, basılması ve birçok fonksiyon modüller ve katman yapısındaki bir mimari ile gerçekleşir. Raporlama bunlara bağlı olarak çalıştırılır. Raporlama her zincirin ihtiyacına göre esnek ve zincire özel yapılır.

Biotekno OTS yapısı, uzun yıllara dayanan Sanal TL yükleme tecrübesi ile geliştirilmiş, 3 yıllık AR-GE çalışması ile ortaya çıkarılmış ve yıllardır önemli Zincir Markada çalışır durumdadır.

Oturmuş, gelişkin ve zincirin tüm ihtiyaçlarını gözeten OTS yapısı ile ekstra kod geliştirmeye gerek yoktur.

Biotekno OTS Platformu tüm yazarkasa ve POS sağlayıcıları ile çalışabilir. Zincir isteklerini sadece Mobiliva ile paylaşır. Tüm ilgili sağlayıcı şirketleri ile ilgili istek geliştirme süreçlerini ve birbirinden değişik marka ve onların farklı yazılımları ile sistem entegrasyonu süreçlerini Mobiliva profesyonelleri yönetir.

Gelecekteki ihtiyaçlara uygun bir yapıdır.

Geliştirmeler yazarkasa sağlayıcıları tarafında değil, Mobiliva OTS tarafında yapılacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece, yeni bir operatör ekleme, mevcut bir operatörün çalışma biçimine adaptasyon, MVNO ve farklı ürün satış kurguların satışına başlanması son derece kolay olup yazarkasa şirketleri ile her seferinde çalışmayı ortadan kaldırır. Yeniliklere 2 günde adapte olunur.

Zincirlerin kullanabileceği birçok ortam bağlantı seçeneği OTS ile mümkündür.

Zincir Mağazalarda tüm bilinen Operatörlerin Sanal TL satışı hemen başlatılabilir ve Operatör abonesine istediği kadar TL, Akıllı Yazarkasalar üzerinden anında yüklenir. Müşteri ödemeyi ister nakit ister kredi kartı ile yapabilmektedir.

  • Zincir Mağaza Yönetimine Anlık raporlama
  • Türkiye’deki tüm Operatörler ile online ve gerçek anlı günlük mutabakat
  • Önceden belirlenmiş, formatı oluşturulmuş istenilen raporların e.mail eki olarak ister Zincir Mağaza yönetimine ister GSM Operatörüne gönderilebilmesi
  • Aboneyi yönlendiren, formatı ve içeriği Zincir tarafından yönetilen, TL Yükleme bilgi fişi
  • Türkiye’nin önde gelen zincir mağazaları OTS Platformunun Yazarkasa çözümünü kullanıyor ve binlerce mağazada Operatörlerin Sanal TL’lerini satıyor.

Neden OTS Platformunun Yazarkasa Sanal TL Modülünü Kullanılmalı?

Güvenlidir: OTS sisteminin yazarkasa tarafına kurulacağı eklentiler, yazarkasa üretici firmaları (IBM, NCR, WINCOR, İNTER ) tarafından geliştirilmiştir. Bu eklentiler hiçbir şekilde kasayı veya internet bağlantısını yavaşlatmaz tam tersine onları akıllandırır ve sanal ürün satma yetisi kazandırır.

Yazılım* ve Kurulum Maliyeti Yoktur: Kurulum safhasında Mobiliva teknik ekipleri uzaktan bağlanarak Müşterinin bilgi işlem ekibine gerekli desteği sağlarlar. *Yazarkasa tedarik şirketlerinin lisans bedellerini zincir öder.

Maliye Onayı Alınmıştır : Sanal TL’nin mağazada satılan herhangi bir ürün gibi barkod numarası vardır. Yazarkasadan satış yapıldığında mali fiş üstünde bu satış standart bir ürün kalemi olarak gözükür. Bu işlemin yasal olması için maliyeden gerekli onay ve izinlerin alınmış olması gerekmektedir. OTS Platformu üzerinden yapılan tüm satışlar maliye tarafından onaylanmıştır.

Diğer Ürünler Gibi Alışılmış Satış Süreci Vardır : Sanal TL satışının mağazada satılan herhangi bir ürün gibi barkod numarası vardır. Müşteri Sanal TL talep ettiği an kasiyer ürünün barkodunu girerek satış yapar. Mali fiş üzerinde diğer ürün kalemleriyle beraber yer alır. Fazladan bir işlem yapmaya ihtiyaç yoktur.

Stok ve Operasyon Maliyeti Yoktur : 20TL, 30TL, 50TL gibi farklı küpürleri bulundurmak, bu küpürlerden belli sayılarda stok bulundurma derdi yoktur. Tek bir Sanal TL stoğu bulunur ve buradan isteyen mağaza istedi kadar satar. Tamamen Sanal ortamda çalıştığı için herhangi bir fiziksel depolama ihtiyacı ve operasyon maliyeti yoktur. “Merkezden hangi mağazalara ne kadar küpür göndereceğim, kasada mı tutacağım, tezgah altında mı bulunduracağım” diye düşünme derdine son verir.

Sıfır Risklidir: “Küpürlerim kayboldu, çalındı” derdi yok. Ortada fiziksel olarak kaybolacak bir ürün yok. Müşteri gelip tezgah altına uzandı mı, kasaya yöneldi mi gibi dertlere son. Zarar görme riski de yok. Buruşan, ezilen, jelatini yırtılan fiziksel kontörler yerine artık sanal kontör satılıyor.

Bakım – Onarım Gerektirmez: OTS Platformu Mobiliva’nın altyapısında hizmet verdiğinden tüm bakım onarım maliyeti Mobiliva’ya aittir.

Kasa Yanı Yer İşgal Etmez : Bir POS cihazı gibi yer işgali söz konusu değildir. Eklentiler yazarkasanın içerisine yüklenir satış direk yazarkasadan olur.
İstenilen Tutarda Sanal TL Satılabilir: 20TL, 30TL, 50TL gibi farklı küpürlerin haricinde müşterinin talep ettiği kadar Sanal TL satışı yapılır. Örneğin, müşterinin cebinde 12 TL’si varsa yazarkasa üzerinden 12 TL’lik satış yapılır, hem müşteri kaçırılmaz hem de müşteri memnuniyeti sağlanır.

Raporlama : Sanal TL satışlarıyla ilgili tüm raporlar detaylı olarak izlenebilir. Hangi kasadan, hangi tarihte, ne kadar Sanal TL satışı yapılmış hepsi detaylıca görülebilir.

OTS tarafından geliştirilmiş bir yazılımın POS cihazına kurulup Sanal TL satışına imkan vermesidir. Müşteri ödemeyi ister nakit ister kredi kartı ile yapabilmektedir.

POS cihazı, Zincirin mülkiyetindeki Ingenico marka POS’lar olabildiği gibi Mobiliva OTS sahipliğindeki POS’lar da Sanal TL yükleme yapılabilir.

Neden Biotekno POS Cihazını Kullanmalıyım?

Stok ve Operasyon Maliyeti Yoktur: 20TL, 30TL, 50TL gibi farklı küpürleri bulundurmak, bu küpürlerden belli sayılarda stok bulundurma derdi yoktur. Tek bir Sanal TL stoğunuz bulunur buradan istediğiniz mağazadan istediğiniz kadar satarsınız. Tamamen Sanal ortamda çalıştığı için herhangi bir fiziksel depolama ihtiyacı ve operasyon maliyeti yoktur.

Sıfır Risklidir : Küpürlerim kayboldu, çalındı derdi yok. Ortada fiziken kaybolacak bir ürün yok. Müşteri gelip tezgah altına uzandı mı, kasaya yöneldi mi gibi dertlere son. Bakım – Onarım Gerektirmez: POS cihazı ve içerisindeki yazılımı Biotekno’ya ait olduğundan tüm bakım onarım maliyeti Biotekno’ya aittir.

İstenilen Tutarda Sanal TL Satılabilir : 20TL, 30TL, 50TL gibi farklı küpürlerin haricinde müşterinin talep ettiği kadar Sanal TL satışı yapılır. Örneğin, müşterinin cebinde 9TL’si varsa yazarkasa üzerinden 9TL’lik satış yapılır, hem siz müşteri kaçırmazsınız hem de müşteri memnuniyeti sağlarsınız.

Raporlama : Sanal TL satışlarıyla ilgili tüm raporlar detaylı olarak izlenebilir. Hangi POS’dan, hangi tarihte, ne kadar Sanal TL satışı yapılmış hepsi detaylıca görülebilir.

Ürünümüz ile ilgileniyor musunuz? Bir sorunuz mu var?

Yandex.Metrica