Basın Bülteni – Biotekno; Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Big Stars Kategorisinde…

Biotekno; Deloitte Teknoloji Fast50 2013 Programı’nda Büyükler Ligi’nde yerini aldı.

 

İstanbul’da 13 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen tören ile Biotekno, Deloitte’un Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla yürüttüğü, prestijli Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2013 Programı’nda Big Stars (Büyükler Ligi) kategorisinde yer aldı. Big Stars kategorisinde, 2012 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan şirketler son beş yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirilerek sıralanmaktadır.

basın bülteni deloitte fast 50 big star

Biotekno ortağı Betül Helvacı, kuruluşun 2008-2012 yılları arasında cirosunda kaydettiği muazzam büyümenin ardında; genç ve dinamik kadrosunun yatartıcı ve katma değerli hizmetleri her gün aynı coşku ve ekip ruhuyla hayata geçirmesi ve Şirket’in kurumsallaşmış yapısı ve başarılı büyüme stratejileri olduğunu belirtti. Helvacı sözlerini şöyle sürdürdü: ” 2003 yılından bugüne teknoloji birikimi, kurumsal uygulama geliştirme ve operasyon tecrübeleri ile 10.000’in üzerinde müşteriye Katma Değerli Pazarlama ve İletişim çözümleri sunan, 7/365 servis desteği veren Biotekno; büyüme hızı ve ülkeye kattığı yenilikçi, yaratıcı çözümleriyle her yıl ilk 500 Bilişim Şirketi’nin ilk sıralarında yer almakta ve Deloitte Teknoloji firmaları arasında başarılı konumunu korumaktadır. 2013 yılında Fortune 500 şirketlerinden biri olmayı da başaran Biotekno, 50’nin altındaki çalışan sayısıyla ülkede binlerce kişiyi istihdam eden şirketler kadar katma değer sağladığını kanıtlamıştır. Adımızı Global Dünya Platformları’nda üst sıralara yazdırmayı hedefliyoruz.’’

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2013 Programı’na Big Stars kategorisinde katılmak isteyen şirketlerin 2008 yılında en az 50.000 Euro, 2012 yılında ise en az 800.000 Euro net satış geliri elde etmiş olmalarının yanı sıra 2012 mali yılında 50 milyon Euro ve üzeri bir gelir elde etmiş olmaları gerekiyor. Merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gibi genel program katılım kriterleri bu kategori için de aynı şekilde gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. Diğer şirketlere ait bir teknolojiyi farklı bir şekilde kullananlar ise bu başlık altında değerlendirilmiyor.

Biotekno hakkında:

Biotekno, 2003 yılından bu yana Telekom Kurumsal Katma Değerli Servisleri geliştirmektedir. Bu servisleri Vodafone Kurumsal Çözüm Ortağı kapsamında yürütmektedir. Geliştirdiği çözümler arasında Toplu SMS, İnteraktif SMS, Toplu SES – IVR, Bas Konuş, Mobil Eğitim, Dijital Katalog çözümleri yer almaktadır.

2004 yılında mobil teknoloji hizmetlerine yönelik Ar-Ge çalışmalarına yoğunlaşan Biotekno, 2005’te Vodafone Ön Ödemeli Hatlar için Türkiye’deki ilk özel Sanal Kontör Platformu, JetKontör’ü yaratmıştır.

2010 yılından itibaren hizmetlerine Mobil Pazarlama ajansı faaliyetlerini eklemiştir. Biotekno, Vodafone izinli veritabanı ve mobil reklam ağında markalara, ihtiyaca uygun ve yaratıcı mobil pazarlama çözümleri sunmaktadır.

Biotekno kendi Ar-Ge olanaklarıyla geliştirmiş olduğu akıllı cep telefonları üzerinden çalışan Akıllı Bas Konuş uygulaması ile kurumlara yenilikçi bir iletişim ortamı yaratmıştır.

Sunduğu Pazarlama ve İletişim çözümleri ile 10.000 müşteriye ulaşan Biotekno; müşterilerine 7/365 servis desteği de vermektedir.

Deloitte Türkiye hakkında

Denetim, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmetlerinde dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan Deloitte, 150’den fazla ülkede, yaklaşık 200 bin personeli ile faaliyet gösteriyor. İleri teknoloji kullanan, değişik alanlardaki bilgi ve becerilerini bir araya getiren Deloitte, dünya çapındaki tüm müşterilerine aynı yüksek kaliteli hizmeti sunmayı ilke edinmiştir. Dünyanın en büyük şirketlerinin yarıdan fazlasına ve büyük ulusal teşebbüslere, kamu kurumlarına, ulusal devlere ve küresel çapta hızla büyüyen şirketlere hizmet veren Deloitte, birçok gelişmekte olan pazarda da liderliğini sürdürmektedir. Türkiye’de çalışmalarına 1986 yılında başlayan Deloitte faaliyetlerini İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da 1.500’e yakın çalışanıyla sürdürüyor. Deloitte Türkiye’de denetim, vergi, yönetim danışmanlığı, kurumsal finansman ve kurumsal risk alanlarında entegre hizmetler vermektedir.Bir cevap yazın