OTP SMS

otp

OTP SMS sistemi ile anlık SMS gönderimi yapabilirsiniz. OTP, özellikle tek kullanımlık şifrelerin hızlı ve güvenli bir şekilde gönderilmesi için tasarlanmıştır.

Belirli bir sürede gönderilmesi gereken, kritik önem içeren mesajların alıcılara hızlı ve güvenli bir yol ile ulaşmasını sağlamak için OTP SMS kullanılır.

Özellikle bankacılık ve finans sektörlerinde yoğun olarak kullanılan, kimlik doğrulama şifrelerinin gönderiminde kullanılan OTP (One time password) ile şirketler şifre gönderimlerini çok hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Her üç operatörün de hem faturalı hem kredili hat kullanan aboneleri mesajı alabilir.
OTP SMS ile gönderilecek mesajların içeriğinde kesinlikle tanıtım ve duyuru amaçlı içerik gönderilemez. Yalnızca şifre ve doğrulama kodu gibi şirketlerin sistemlerin güvenli kullanımını sağlayacak mesaj gönderimleri yapılabilir.

Neden OTP SMS?

• Bankacılık işlemlerinde şifre gönderimi, hesap hareketlerinin takibi ve kredi kartından yapılan yüklü işlemlerin müşteriye anında bildirimi yapılabilir.
• İnternet üzerinden satış yapan E-ticaret sitelerinde rezervasyon, bilet satışı, kredi güncellemeleri türü bilgilerin iletilmesi için kullanılabilir.
• Üyelik hesapları üzerinden kullanılan internet sitelerinde kimlik doğrulama ve kullanıcı bilgilerinin üyelere iletilmesi için kullanılabilir.
• Online alışveriş, bilet, internet bankacılığı işlemleri, rezervasyon gibi işlemler gerçekleştirildiğinde bilgilendirme amaçlı anlık SMS’ler gönderimlerinde kullanılabilir.

Hangi Kurumlar için Uygundur?

Hızlı, kolay ve basit olarak yüksek güvenlikte kimlik doğrulaması yapmak isteyen, online işlemlerde sadece kullanıcı ismi ve şifrenin yeterli güvenliği sağlayamayacağının farkında olan ve bu kapsamda hem iç süreç onay akışlarında hem de müşterilerine sağlıklı online hizmetler sunmak isteyen kurumlar için ideal bir çözümdür.

Farkı Nedir?

• OTP SMS ayrı bir kanal üzerinden gönderilir, böylece SMS’in alıcıya ulaşmasında herhangi bir gecikme yaşanmamaktadır.
• OTP Toplu gönderime kapalıdır. GSM numarası bazında tekli SMS gönderilir.

Ürünümüz ile ilgileniyor musunuz? Bir sorunuz mu var?

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseKoreanRussianSpanishTurkishUzbek
WordPress Lightbox